I Manewry Grup Ratowniczo – Poszukiwawczych “Twierdza Modlin 2017”

W miniony długi weekend druhowie z naszej jednostki brali udział w Manewrach “Twierdza Modlin” organizowanych przez Sekcję Poszukiwawczo – Ratowniczą OSP RW Modlin. Na początek wykłady, zaraz po nich, podzieleni na grupy, ruszyliśmy do realizacji powierzonych nam zadań. W trakcie manewrów czekało nas wiele różnych zdarzeń, między innymi ewakuacja poszkodowanego z niestabilnego gruzowiska, praca na mapach czy przeszukanie budynku nocą przy użyciu specjalistycznego sprzętu, musieliśmy zmierzyć się także z katastrofą lotniczą, w której ucierpiało dwóch pilotów. Podczas przygotowywania jednego z budynków pod szpital polowy, natrafiliśmy na samobójcę, który usiłował odebrać sobie życie przez powieszenie. Jednak największym i najbardziej wymagającym zadaniem było zdarzenie masowe, w którym po wybuchu bomby ucierpiało wiele osób. Po wykonaniu triage’u, przystąpiliśmy do natychmiastowej ewakuacji i pomocy osobom poszkodowanym.
 
Drugiego dnia czekały na nas kolejne wykłady połączone z ćwiczeniami praktycznymi. Zajęcia odbywały się równolegle i dotyczyły pracy zespołów ratowniczych z psami, pierwszej pomocy oraz ratownictwa wysokościowego. Oczywiście wieczorem czekała na nas kolejna praca w terenie. Tym razem po wypadku wielu poszkodowanych w szoku uciekło do pobliskiego lasu. Podzieleni na zespoły ratownicze z psami oraz szybkie trójki przystąpiliśmy do działania – wszyscy zostali odnalezieni.
 
Serdecznie dziękujemy organizatorom Sekcja Poszukiwawczo-Ratownicza OSP RW Modlin za zaproszenie i fantastyczne przygotowanie manewrów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *